Armatura wykładana PTFE

Główną cechą charakterystyczną czystego PTFE jest jego nietopliwość – zaczyna się on rokładać dopiero w temperaturze przekraczającej 325°C. W niższej temperaturze, tj. ok. 260°C staje się przezroczysty i miękki, ale ciągle nie płynny.

PTFE charakteryzuje się także niską swobodną energią powierzchniową, której to zawdzięcza swoje właściwości smarujące oraz brak przywierania do niego zanieczyszczeń. PTFE jest także wysoce odporny chemicznie – nie reaguje on ani nie rozpuszcza się w niczym prócz stężonego kwasu fluorowodorowego.

Ze względu na fakt, że PTFE jest nietopliwe, kwestia jego obróbki oraz zastosowania jako wykładzin stawia konieczność stosowania różnorakich procesów, takich jak np. wtryskiwanie czy wtłaczanie.

PTFE nieco zmodyfikowane, a więc wzbogacone atomami wodoru, jest już łatwiejsze w obróbce (np. jest topliwe), ale nie zapewnia już aż tak doskonałych właściwości jak czyste PTFE.

W stałej ofercie posiadamy zawory grzybkowe, kulowe, zwrotne, zasuwy i przepustnice ze stali węglowej, nierdzewnej i żeliwa, wykładane PTFE i PFA. Amratura tego typu jest przeznaczona do pracy z mediami abrazyjnymi, agresywnymi, korozyjnymi jak również ultraczystymi.

W ciągłej ofercie zawory kulowe wykładane PTFE o przelotach od DN 15 do 200.

Ta strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Jeśli wyrażasz zgodę, pozostań na stronie.